Smartfeet

Smartfeet je dielom rodiny a svojim podielom do nej prispel každý jeden člen. Hoci Spoločnosť začala svoju činnosť v Septembri 2016, jej počiatky tu boli oveľa skôr. Veronika podľahla „barefoot“ štýlu už pred pár rokmi a postupne si na to zvykla celá rodina.

Máme radi kvalitné veci, no design nesmie zaostávať. Preto spolupracujeme s partnermi, ktorým sa to podľa Nás úspešne podarilo spojiť.

Kontaktujte nás
POVEDALI SME
„S barefoot obuvou som sa prvý krát stretla, keď som hľadala vhodné topánočky pre druhého syna. Prečo až pre druhého? Lebo pri staršom, Viktorkovi, som si myslela, že klasické ortopedické topánky budú pre neho to najlepšie. Presne tak, ako si to myslí vačšina rodičov. Viktorko v topánočkách chodil tažko, potkýnal sa a preto ich veľmi rád na sebe nemal. Keď to porovnám, tak lepšie znášal „lacné“ topánky z bežných obchodov, ako tie drahé ortopedické. Každopádne, pri našom druhom synovi, Andrejkovi, ktorý je od malička pohyblivejší a akčnejší ako Viktorko, som začala pátrať, či je nejaká alternatíva k „zdravým“ a drahým orto-topánkam. Vtedy som sa prvý krát dočítala o „barefoot“ a kúpila som mu prvé topánočky s ohybnou koženou podrážkou. Boli úžasné. Odvtedy sa môj celkový pohľad na všetko, čo súvisí s topánkami a nohami zmenil, a to nielen u detí ale aj u dospelých. Po dlhšom študovaní informácií o barefoot obúvaní som si uvedomila, čo spôsobilo moje pol-ročné trápenie so „zarastajúcimi nechtami“. Po viacerých lekárskych ošetreniach som si začala zhánať topánky, ktoré boli pri prstoch dostatočne široké a moje problémy sa už naštatie neopakovali. Pamätám si dodnes, ako mi lekár povedal, že teraz je takýchto problémov veľmi veľa, lebo deti v dnešnej dobe nosia tie citujem, “otrasné topánky”.“

Veronika

„Všetko to začalo v hlave mojej milovanej manželky ešte keď sa Viktor učil chodiť. Ako každý rodič, aj my sme chceli pre syna len to najlepšie. O dôležitých veciach u Nás v rodine rozhodujeme spoločne, a tentokrát sme sa zhodli na ortopedických topánočkách. Rok a pol staré dieťa Vám nie vždy vie povedať, či je niečo dobré alebo zlé. Jednoducho sa veľakrát musíte rozhodnúť Vy v jeho mene, a niesť za to zodpovednosť. A zrovna to, že Viktorko sa bude trápiť pri behaní, keď sa to zrovna naučil a v kočíku už nevydržal ani cestu na ihrisko, to som si vyčítať nechcel. Po pár týždnoch trápenia sa s tažkými sandálkami, Veronika objavila „zvláštne“ ľahúčke topánočky a odvtedy ani Viktor ani Náš menší Andrej na nohach iné nemali. Či toto rozhodnutie bolo správne Nám snáď povedia sami o pár rokov.

Tomáš

Spoločná vízia

A prečo sme sa rozhodli ísť do takéhoto druhu podnikania? Častokrát totiž čelíme zúfalému hľadaniu vhodných topánok pre deti. Nehovoriac o tom, že pre staršieho syna, ktorý ma nohu vačšiu, je takmer nemožné niečo na našom trhu nájsť.

Aj preto sme sa v našom obchode zamerali aj na alternatívy k „barefoot“ topánočkám, ktoré sa vyrábajú aj vo väčších číslach, aj keď niekedy nespĺňajú úplne všetky kritéria „barefoot“ obúvania (napr. podrážka je hrubšia, ale stále dostatočne ohybná; päta je mierne vyvýšená a pod.)

„Barefoot“ obúvanie je naše presvedčenie, máme vlastné skúsenosti a túto obuv nosíme radi a dobrovoľne. Nikto nás nepresviedčal ani nijako výrazne neovplyvňoval pri rozhodovaní, čo obuť sebe a naším deťom. A tak sa snažíme pristupovať aj k Vám naším zákazníkom.

Ponúkneme, poradíme, ale rozhodnutie je na Vás!

Back to Top
Výber meny
EUR Euro