Filozofiou Austrálskej značky Old soles je – štýl, komfort a ochrana pre malé rastúce nôžky. Materiály ktoré používajú sú bezpečné pre deti a sú testované a certifikované tak aby spĺňali podmienky Nariadenia Európskeho parlamentu o registrácii, hodnotení, autorizácii a obmedzovaní chemikálii (REACH ). So značkou sme sa stretli na výstave v Londýne a z pohľadu barefoot kritérií nás oslovili dva typy podrážky:

  1. Radu Pave na krásne mäkučkej podrážke, ktorá sa dá ohnúť do všetkých smerov, sú skôr na normálne až širšie nôžky a spĺňajú všetky kritéria barefoot. Vyrábajú sa vo veľkostiach 19-25
  2. Toddler majú tuhšiu podrážku, ale stále pekne rovnú a nosením zmäkne (porovnateľná napr s Bobux I walk podrážkou), inak sú veľmi pekne prepracované, pri palci sa nezužujú. Na tejto podrážke sa vyrábajú vo veľkostiach 22-30 a sú určené na užšie nôžky. Kvôli podrážke ide o takmer barefoot, resp alternatívu. Topánočky majú nalepenú podporu klenby, ale dá sa veľmi ľahko odlepiť, resp. na požiadanie pošleme topánočky už rovno s odlepenou podporou.
  • Toddler podrážka (obrázky ohybnosti boli robené cca asi po 2 hodinách nosenia)
  • Pave podrážka:

Leave a comment